• 0
  • 0

Як обрати ігрову мишку?

Зміст

  1. Форма
  2. Розмір і тип хвату
  3. Який сенсор обрати: лазерний чи оптичний
  4. Скільки DPI потрібно для ігрової миші?
  5. Скільки має важити ігрова миша?
  6. Яка ігрова миша краще провідна чи бездротова?

Знайти ідеальну ігрову мишку може стати непосильним завданням, якщо не знати, на що варто звертати увагу при виборі. Сьогодні, коли ринок стрімко розвивається і щодня з'являються нові виробники та товари, дуже легко збитися зі шляху. Тому в даному огляді ми розглянемо, чим відрізняється ігрова мишка від звичайної та допоможемо визначитися з вибором.

Форма

Це найважливіший і, напевно, найбільш неоднозначний параметр, з яким стикається кожен користувач у пошуках кращої ігрової мишки. Від правильно підібраного гризуна залежить досвід експлуатації та, зрештою, результативність у змагальних матчах. Точний оптичний сенсор, чіткі кліки, дорогі матеріали або відмінна якість збірки — все це не так важливо, якщо форма миші вам не підходить. Простіше кажучи, миші поділяються на дві основні форми, для кожної з яких підходить певний тип хвату:

  • Ергономічна форма (асиметрична) розроблена таким чином, щоб повторювати вигини вашої руки та забезпечувати кисті природне положення. Тут важливо розуміти, що найчастіше цю форму випускають під праву руку. Така миша більше підходить під долонний тип хвату та різні його варіації через особливості своєї конструкції.
  • Симетрична форма (амбідекстр) передбачає, що її сторона дзеркально відображає іншу. З огляду на те, що форма нейтральна, вона відчувається і правою, і лівою рукою однаково. Найчастіше кнопки знаходяться зліва, тому мишка підходить виключно для правої руки. Але деякі виробники розміщують їх по обидва боки або надають можливість обрати сторону для розташування кнопок самостійно. Такий варіант безпрограшний, оскільки є універсальним. Найкраще він підходить під пальцевий та кігтьовий тип хвату.
Ергономічна vs Симетрична - WKEY

Розмір і тип хвату

Немає критеріїв, за якими певний розмір миші підходить під певний розмір руки, тому що все індивідуально та залежить тільки від ваших власних вподобань. Але від розміру ігрової мишки залежить тип хвату: використовувати пальцевий варіант на великій мишці буде не вдалою ідеєю. Розгляньмо основні типи.

Долонний є базовим і стандартним, у такому разі рука повністю лежить на мишці, повторюючи своє природне положення. У рухах залучена вся рука по вертикалі, тому такий тип має низьку точність і є найповільнішим, в порівнянні з іншими. Щоб компенсувати це, гравці знижують чутливість сенсора.

Долонний тип хвату вважається найбільш популярним і має попит у таких іграх, як CS:GO та Valorant. Найкраще для цього підходять великі ергономічні ігрові мишки, такі як G-Wolves Skoll Mini Black, Ninjutso Origin One X Wireless.

Долонний тип хвату - WKEY

Пальцевий припускає, що ви не торкаєтеся миші долонею, а використовуєте виключно кінчики пальців. Такий тип хвату вимагає певної вправності, але з ним ви зможете повною мірою розкрити свій потенціал. Внаслідок відсутності рухів всієї руки по вертикалі, пальцевий хват дозволяє здійснювати швидкі та точні маневри, які необхідні в таких іграх, як Fortnite, Apex Legends та Overwatch.

Він виник не так давно, але вже швидко набирає популярності. Деякі виробники вже випускають спеціалізовані мишки, однією з таких є HSK від компанії G-Wolves.

Пальцевий тип хвату - WKEY

Кігтьовий тип хвату поєднує елементи пальцевого та долонного. Стабільність при наведенні досягається внаслідок упору основи долоні в корпус миші, а точність — рахунок управління кінчиками пальців, які хоч і обмежені у рухах, але залучені у наведенні.

Для такого варіанта чудово підходять мишки невеликого розміру, такі як G-Wolves Hati S Blue Transparent.

Кігтьовий тип хвату - WKEY

Гібриди. Так називають типи хватів, які найчастіше є симбіозом двох основних. Деякі професійні гравці вигадують свої неймовірні варіанти, які не всім підійдуть. Але не важливо, наскільки у вас збочені смаки, головне, щоб було зручно.

Гібридний тип хвату - WKEY

Який сенсор обрати: лазерний чи оптичний

Сьогодні лазерний сенсор можна побачити переважно в офісних мишах, оскільки він енергоефективний і невибагливий до типів поверхні, а значить його можна використовувати без килимка.

Але для якісної ігрової периферії він абсолютно непридатний через наявність різних недоліків, серед яких тремтіння та неконтрольована акселерація, через що відбуваються втрати у трекінгу, що критично для ігор, де точність прицілювання має вирішальне значення. Тому якщо вам у якомусь магазині електроніки пропонуватимуть ігрову лазерну мишку, біжіть звідти.

Оптичний сенсор є універсальним і менш проблемним, оскільки підходить для більшості ігрових поверхонь і не має проблем зі зчитуванням, кутовою прив'язкою та з усім іншим, що властиве лазерним датчикам. Такі сенсори найкраще підходять для FPS-ігор.

Сенсор - WKEY

Сьогодні цю нішу впевнено зайняла компанія PixArt, саме їхні сенсори ви бачите в більшості ігрових мишок, представлених на ринку.

До основних параметрів сенсора можна віднести:

  • Acceleration (прискорення) — максимально припустима зміна швидкості мишки, коли сенсор ще здатний зчитувати інформацію. Одиницею виміру акселерації є g (прискорення вільного падіння). Сьогодні в мишках це значення сягає 50 g, що в десятки разів перебільшує максимально можливе прискорення навіть при найшвидшому фліку.
  • CPI (DPI, PPI) — якщо дослівно, це кількість точок на дюйм, яку здатний зчитувати сенсор. Чим вище це значення, тим чутливіша миша. У сучасних датчиках воно може сягати й 25 600 CPI, але насправді це не має сенсу. Щобільше, за високих показників DPI деякі сенсори згладжують рухи, що може некоректно позначитися на роботі мишки.
  • IPS (inches per second) — максимальна лінійна швидкість, з якою можна рухати мишкою без втрат у зчитуванні, вимірюється в дюймах в секунду. Сьогодні рекордною швидкістю вважається ≈6 м/с, що становить приблизно 240 IPS, а в сучасних мишах це значення сягає 400-650 IPS (10,16-16,51 м/с відповідно), чого більш ніж достатньо.
  • LOD (lift off distance) — висота відриву миші, на якій вона не здатна зчитувати рухи. Перевагу низького LOD гідно зможуть оцінити аімери з низькою чутливістю, які часто переставляють мишку на центр килимка. Низьке значення LOD — це лише одна з багатьох переваг, якими зобов’язана мати справжня ігрова мишка.

Найкращі ігрові сенсори 2023

Сенсор

Мишки

Acceleration, g

CPI

IPS

LOD, мм

PixArt PMW 3395

Ninjutso Katana Sora

50

26000

650

1–2

PixArt PMW 3370

Ninjutso Katana Superlight Wireless

50

19000

400

1–2

PixArt PMW 3389

G-Wolves HSK Transparent Blue, G-Wolves HSK Transparent Green, G-Wolves HSK Transparent Purple, G-Wolves HSK Red Matte, G-Wolves Skoll Mini Black, G-Wolves Hati S Blue Transparent, Ninjutso Katana Ultralight

50

16000

400

1–3

PixArt PAW 3335

Ninjutso Origin One X Black Wireless, Ninjutso Origin One X White Wireless

40

16000

400

1–3

Скільки DPI потрібно для ігрової мишки?

Як ми вже згадували, у деяких мишках значення DPI може сягати 25 600, і ми не здивуємося, якщо, поки ми пишемо цей текст, з'явиться нова зі ще більшим значенням. Насправді це лише хитрощі маркетологів, які користуються незнанням покупців і підносять це, як головну перевагу.

В минулому, через розвиток ігрової периферії, користувачі задовольнялися кульковими та лазерними мишками, характеристики яких просто не могли видати високий DPI. Геймерам на той час доводилося грати на низьких значеннях, що увійшло у звичку і з часом лише вкоренилося, ставши певною традицією.

Сьогодні цей стандарт став неактуальним, тому ми рекомендуємо ставити DPI в межах 1600-3200 (залежно від сенсора), коригуючи при цьому чутливість у самій грі та налаштуваннях Windows. Основною перевагою для кіберспортсменів стане зменшення затримки. Радимо також використовувати значення, кратні 400, щоб уникнути похибок при зчитуванні.

Тому немає жодної об'єктивної причини, чому гравці досі використовують низьке значення DPI. Час іде, технології розвиваються, і триматися за пережитки минулого просто не має сенсу.

Скільки має важити ігрова мишка?

У цьому питанні немає варіантів, є тільки одна правильна відповідь — чим легше, тим краще.

Вага миші впливає на багато аспектів у грі. Наприклад, у важкої мишки вище статичне тертя, внаслідок чого робити невеликі коригування після повної зупинки стає складніше, як і розігнати мишку до потрібної швидкості, що призводить до зниження точності та швидкості фліка.

Вага

Тренд на легкі мишки підштовхнув компанії до нових винаходів, головним із яких стала конструкція корпусу з дірками. Миші стають все легшими, а їхні конструкції все міцнішими. Найлегша мишка в Україні — G-Wolves HSK для пальцевого хвату вагою всього 37 грамів, її ви можете знайти на сайті wkey.com.ua.

При виборі легкої мишки, вам теж слід бути уважними, буває, що, біжучи за вагою, виробники вдаються до погіршення якості збірки. Щоб уникнути покупки неякісної миші від несумлінного виробника, ретельно вивчайте огляди та відгуки покупців або ж просто приходьте в WKEY — у нас ви знайдете тільки якісних гризунів.

Яка ігрова мишка краще провідна чи бездротова?

Раніше можна було багато говорити про мінуси бездротової мишки. Її покупка була скоріше про зручність, але не про ігри. Сьогодні ж це питання особистих вподобань і фінансових можливостей.

Бездротова мишка на порядок дорожча за своїх провідних побратимів, тому її головним мінусом є ціна. У роботі бездротова та провідна мишки мало чим відрізняються: будь-яка бездротова мишка, яка працює по радіо 2.4 Гц, забезпечить вам такий самий швидкий відгук і мінімальну затримку.

Провідна чи бездротова

Якщо все-таки говорити про їхні відмінності, то найочевидніша — факт наявності дроту. Здавалося б, грати без нього набагато зручніше, але можна постаратися знайти на ринку мишку з якісним паракордовим кабелем, який не відчуватиметься під час використання. А якщо ви такого не маєте, його завжди можна замінити.

Ще однією відмінністю буде вага. Найчастіше бездротові мишки важче через наявність акумулятора, але є компанії, які й це ставлять під сумнів, створюючи легкі бездротові мишки. Однією з таких є мишка з магнієвого сплаву Finalmouse Starlight-12, яка важить 42 грами.

Наш інтернет-магазин пропонує вам вибір і тих, і інших, ваше завдання — визначитися, що подобається більше.

Довіртеся нашому досвіду та власному смаку!

Читати більше новин